Wybieramy polisę na życie

Istnieją decyzje, które – raz podjęte – wpływają na całe nasze życie. Wybór szkoły i uczelni, decyzja o podjęciu pracy, małżeństwo, dzieci – w każdym z tych wypadków pochopna i nieprzemyślana decyzja niesie ze sobą poważne konsekwencje. Do grona takich decyzji bez wątpienia należy wybór ubezpieczenia, które nam i naszej rodzinie towarzyszyć będzie przez wiele lat.

O ile jednak do wyboru uczelni czy decyzji o rozszerzeniu rodziny coraz częściej podchodzimy odpowiedzialnie, starannie rozważając wszystkie za i przeciw oraz przyglądając się ewentualnym alternatywom – o tyle spora część ludzi do kwestii ubezpieczenia na życie podchodzi z zadziwiającą beztroską, wybierając pierwsze z brzegu towarzystwo i bezrefleksyjnie przerzucając kolejne strony OWU – albo przyjmując postawę „nieśmiertelnego” i w ogóle z takiej polisy rezygnując.

Tymczasem skutki źle wybranej polisy mogą być znacznie poważniejsze niż – przykładowo – wybór skazujących na bezrobocie studiów. Aby móc w pełni cieszyć się spokojem i komfortem psychicznym, jakie daje świadomość właściwego wyboru niezbędna jest spora dawka wiedzy i wysiłku.

Nie wygląda to jednak tak strasznie, jak brzmi – dzięki dostępowi do sieci nie musimy już zagłębiać się w zakurzone tomiszcza, skrywające w sobie arkana tajemnej wiedzy – wystarczy dobry ranking polis na życie, kilka rzetelnych artykułów i zapoznanie się z ofertą polecanych TU. W razie wątpliwości zawsze mamy możliwość kontaktu z doradcą lub agentem ubezpieczeniowym – i miłą świadomość, że taki kontakt wcale nie zobowiązuje nas do zawarcia umowy.

Wszystkie te kroki pozwolą nam na:

  • Wybór interesującego nas zakresu ochrony.
  • Określenie satysfakcjonującej kwoty ubezpieczenia.
  • Wybór najkorzystniejszej z punktu widzenia wygody i finansów oferty.

Pamiętajcie – agenci ubezpieczeniowi uwielbiają klientów, którzy doskonale orientują się w rynku i ofercie konkurencji :).