Indywidualne ubezpieczenia na życie i ich cel

Indywidualne ubezpieczenia na życie to polisy przeznaczone dla klientów indywidualnych. Dlaczego warto kupić indywidualne ubezpieczenie na życie? Jakie są koszty indywidualnego ubezpieczenia?

indywidualne-ubezpieczenie

 

Ich głównym celem jest ochrona zdrowia i życia osoby ubezpieczonej, jej rodziny, a także stworzenie pewnego zabezpieczenia finansowego na wypadek pojawienia się trudnych i nieprzewidywalnych sytuacji życiowych.  Wbrew pozorom, indywidualne ubezpieczenia na życie nie chronią tylko samego ubezpieczonego, ale również jego bliskich.

Doskonałym przykładem tego, jak szeroki zakres ochrony daje indywidualna polisa na życie na ubezpieczenienazycie.net.pl jest to, że chroni finansowo nie tylko w momencie utraty pracy, wystąpienia uszczerbku na zdrowiu w wyniku np. wypadku samochodowego, ale również w wielu innych sytuacjach, nawet tych najgorszych. W momencie śmierci ubezpieczonego, jego rodzina otrzyma pokaźną pomoc finansową, która pomoże jej nie tylko łatwiej przejść przez okres żałoby, ale stanie się realnym wsparciem w typowo przyziemnych sprawach, jak spłata zaległych zobowiązań finansowych, opłacenie kosztów pogrzebu, czy zapewnienie rodzinie środków do życia, jeżeli zmarły ubezpieczony był jedynym lub głównym żywicielem rodziny.

Indywidualne ubezpieczenia na życie różnią się trochę od polis grupowych, które można otrzymać np. od pracodawcy. Przede wszystkim do takiego ubezpieczenia może przystąpić zaledwie jedna osoba, w każdym momencie, bez spełnienia jakichkolwiek wymagań. Cena składki jest zbliżona do ubezpieczenia grupowego w pzu na ubezpieczeniezyciowe.pl, więc jeżeli Twój pracodawca nie daje C takiej możliwości, to poszukaj samodzielnie dobrej polisy na życie.