Kryteria rankingów

  • Na podstawie profilu danej osoby
    Autor rankingu wybiera sobie profil osoby np. 30- letni mężczyzna, który posiada żonę i dwójkę dzieci w wieku 3 i 5 lat. Sam utrzymuje rodzinę, posiada kredyt na kwotę 250 tys. złotych, itp. Na tej podstawie autor dobiera odpowiednie dla wymyślonego klienta www.rankingubezpieczennazycie.pl/, porównuje ich ceny i zakresy ubezpieczenia. Na tej podstawie tworzy ranking. Jednak czy jest on dla nas przydatny? Raczej nie warto kierować się tego typu rankingami wybierając nasze ubezpieczenie na życiem, gdyż przeważnie nie będzie on uwzględniał naszej sytuacji, a to właśnie od niej zależne są warunki jakie zaoferuje nam ubezpieczyciel.
  • Na podstawie parametrów ubezpieczeń na życie
    Autor rankingu przy jego tworzeniu bierze pod uwagę parametry ubezpieczenia tj. w jakim wieku ubezpieczony może zawrzeć umowę, jaka jest częstotliwość opłacania składki, czy istnieje możliwość zmiany częstotliwości opłacania składki, zawieszenia składki, indeksacji składki, jaki jest okres ubezpieczenia, jaka jest suma ubezpieczenia, o ile umów dodatkowych możemy poszerzyć umowę podstawową, itp. Kryteriów może być znacznie więcej, zależy to również od tego jakiego typu polisy na życie się porównuje, czy są to tylko typowo ochronne czy również inwestycyjne.

 

Warto zapoznać się z dostępnymi w Internecie rankingami ubezpieczeń na życie (www.ubezpieczeniezycia.pl) , jednak zawsze trzeba zwrócić uwagę jak on powstał i jakie kryteria były brane pod uwagę przy jego tworzeniu. To nam powie czy warto kierować się przy wyborze naszego ubezpieczenia na Zycie danym porównaniem, czy jest on dla nas mało wartościowy.