Cechy najlepszych ubezpieczeń na życie

Cechy najlepszego ubezpieczenia na życie

 

Nabywajmy ubezpieczenie na życie po to, aby ochronić przed problemami finansowymi naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci, ciężkiego zachorowania bądź niezdolności do pracy. Jaką wybrać polisę na życie aby odpowiednio spełniała swoją funkcję?

 

Aby ubezpieczenie na życie było rzeczywiście odpowiednim zabezpieczeniem dla ubezpieczonego i jego rodziny musi być dopasowane do jego indywidualnej sytuacji. Każdy jest inny, ma inne potrzeby, zobowiązania, itp. Dobierając polisę na życie zawsze agent dopytuje się o nasze osobiste sprawy (np. wysokość zarobków, plany na przyszłość, itp.)po to, aby dogłębnie nas poznać i odpowiednio dobrać produkt. Nie ma uniwersalnego przepisu na idealne ubezpieczenia na życie, bo takie nie istnieje. Są jednak takie kwestie na które należy zwrócić uwagę zawierając umowę ubezpieczenia. Są to:

-odpowiednia wysokość sumy ubezpieczenia na życie – to właśnie ona określi wysokość odszkodowania wypłaconego bliskim ubezpieczonego. Przy jej określaniu powinniśmy brać pod uwagę takie kwestie jak: ile osób jest na utrzymaniu ubezpieczonego, jaka jest wysokość jego zarobków, czy posiada dzieci i przez jaki czas będą jeszcze na jego otrzymaniu, czy ubezpieczony i jego najbliżsi posiadają jakiekolwiek zobowiązania finansowe. Suma ubezpieczenia nie powinna być za niska (wówczas mówimy o niedoubezpieczeniu), ponieważ wówczas po śmierci ubezpieczonego rodzina nie będzie mogła żyć na tym samym poziomie co dotychczas.